Aktualności

8 marca - Dzień Kobiet

9 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Uczniowie przygotowali humorystyczną inscenizację. Wszyscy otrzymali serdeczne życzenia i drobne, słodkie, wiosenne upominki. W szkole panował pogodny i wesoły nastrój. Nad całością czuwała pani: Sylwia Szustak.


Czytaj więcej

Bezpieczne ferie

5 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem p. Dariuszem Maksimiakiem na temat bezpieczeństwa podczas ferii. Pan Dariusz przypomniał dzieciom numery alarmowe, jak bezpiecznie spędzić czas na świeżym powietrzu i życzył wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku.


Czytaj więcej

1% podatku - dziękujemy !!!

Składamy serdeczne podziękowania naszym darczyńcom za przekazanie 1 % na rzecz naszych uczniów i wychowanków. To już kolejny rok akcji 1 % dla naszej szkoły. Zebrane przez nas środki będą wykorzystane na potrzeby naszych dzieci. Bardzo serdecznie dziękujemy państwu: Barbarze Mrozowskiej, Anicie Szustak, Tomaszowi Stankiewiczowi, Robertowi Kwiek, Elwirze Gałaguz, Kamilowi Jurkowi, Agnieszce Jaszczuk, Monice i Mariuszowi Maliszewskim, Mirosławowi Jaszczukowi, Piotrowi Kowalskiemu, Krzysztofowi i Malwinie Leszcz, Annie Pietranik, Andrzejowi Pietranik, Kamilowi i Elżbiecie Danielakom, Waldemarowi Frączak, Krystynie Kwiek i anonimowym darczyńcom.


Czytaj więcej

Wizyta duszpasterska

31 stycznia 2020 roku naszą szkołę odwiedził z wizytą duszpasterską ksiądz proboszcz parafii Jabłonna Lacka Walenty Wojtkowski. Wszystkim uczniom, przedszkolakom, nauczycielom, pracownikom szkoły złożył serdeczne życzenia. Podczas wizyty poświęcił wszystkie pomieszczenia szkolne i przedszkolne. Wszyscy zebrani otrzymali pamiątkowe obrazki. Dziękujemy bardzo księdzu proboszczowi za przybycie i wspólną modlitwę.


Czytaj więcej

Choinka noworoczna

27 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbyła się choinka noworoczna. Jak zwykle była wielkim przeżyciem dla wychowanków i uczniów naszego zespołu.
Uroczystego otwarcia imprezy dokonały: p. Teresa Frączak – osoba prowadząca Zespół Szkół i p. Barbara Mrozowska – dyrektor placówki.
Naszą choinkę uświetnili swoja obecnością niecodzienni goście: p. Wiesław Michalczuk – Wójt Gminy Jabłonna Lacka, p. Maria Kowalska – sekretarz gminy, p. Jerzy Strzała – Radny Powiatu Sokołowskiego, p. Bogdan Wrzosek, p. Włodzimierz Polak – radni gminy, p. Alicja Supeł – dyrektor Samorządowego Przedszkola w Jabłonnie Lackiej, p. Barbara Gizińska – dyrektor GOK-u w Jabłonnie Lackiej, Państwo Justyna i Krzysztof Niemirka – księgowi biura rachunkowego, sołtysi p. Grzegorz Gawrysiuk, p. Andrzej Milik, p. Urszula Maliszewska, p. Andrzej Pietranik – wieloletni sponsor, p. Serafina Ołowska, p. Maria Kobylińska, p. Celina Pietranik – emerytowani pracownicy szkoły, p. Małgorzata Ziemska – prezes Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska , a także przedstawiciele Rady Rodziców oraz mieszkańcy naszej miejscowości.
Choinka odbyła się w pięknej scenografii przygotowanej pod kierunkiem p. Elżbiety Bielskiej. Motywem przewodnim dekoracji był temat: „Cicha noc, święta noc”.
Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Pierwszym punktem naszego spotkania były jasełka. W dalszej części wychowankowie przedszkola przedstawili taniec dedykowany babciom i dziadkom. Następnie uczennice klasy VI i VII zaprezentowały taniec hiszpański.
Po występach wszyscy zebrani udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców i pracowników szkoły. Po posiłku na dzieci czekał już wodzirej, który zorganizował zabawę zarówno dla dzieci, jak i rodziców.
Składamy serdeczne podziękowania przybyłym gościom, a nauczycielom, pracownikom i rodzicom za przygotowanie choinki noworocznej.


Czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka

Jak co roku, 22 stycznia uczniowie i wychowankowie przedszkola zaprosili swoje Babcie i swoich Dziadków na spotkanie z okazji ich święta. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z miłością, ciepłem, dobrem i pomocą. To osoby, które w każdej sytuacji wspierają nas dobrą radą. Wychowankowie przedszkola oraz uczniowie klas I - VII zaprezentowali piękne piosenki i wiersze. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek do nich. Licznie przybyli goście ze wzruszeniem przypatrywali się występom dzieci nagradzając ich gromkimi brawami. Na koniec występu dzieci wręczyły swoim dziadkom skromne upominki. Nie zabrakło uścisków i całusów. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy długich lat życia w zdrowiu, szczęściu i radości.
Nad przebiegiem święta czuwały panie: Elżbieta Bielska, Sylwia Szustak, Anna Kobus i Anna Kozłowska. Podziękowania kierujemy również do rodziców dzieci przedszkolnych, którzy pomogli w organizacji uroczystości.


Czytaj więcej

"List do Taty"

13 stycznia 2020 r. zostały ogłoszone wyniki etapu okręgowego konkursu "List do taty" organizowanego przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP, senatorów, którzy zadeklarowali przeprowadzenie konkursu oraz zespół Tato.Net Fundacji im. Cyryla i Metodego. Przedmiotem konkursu była praca pisemna na temat: "Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata?". Pan senator Waldemar Kraska przyznał nagrody za I, II, i III miejsce oraz wyróżnienia. Jedną z osób wyróżnionych została uczennica klasy VI Julia Pietranik. Pamiątkowe dyplomy i słodki upominek za udział w konkursie otrzymały: Oliwia Rytel i Anna Wyszomirska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Czytaj więcej

Wigilia w ZS w Dzierzbach

20 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Osoba prowadząca Zespół Szkół w Dzierzbach Pani Teresa Frączak serdecznie wszystkich przywitała i złożyła życzenia bożonarodzeniowe. Następnie obejrzeliśmy jasełka wykonane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Pani Elżbiety Bielskiej. Uczniowie klas II i III zagrali na fletach kolędę „Lulajże Jezuniu”. Po jasełkach podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie wszystkiego najlepszego i śpiewaliśmy kolędy.


Czytaj więcej

Strażak w szkole

12 grudnia 2019 r. naszą szkołę odwiedził mł. bryg. Marcin Tomczuk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. W ramach akcji na temat bezpieczeństwa opowiedział dzieciom w jaki sposób można kształtować nawyki i postawy sprzyjające bezpiecznemu zachowaniu się podczas ferii świątecznych i zimowych, i w jaki sposób korzystać z materiałów pirotechnicznych.
Bardzo dziękujemy Panu Marcinowi za spotkanie i życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.


Czytaj więcej

Grupa Artystyczna Rekonstrukto

11 grudnia 2019 r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna Rekonstrukto, która przedstawiła pokaz historyczny pt. "Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka". Uczniowie i wychowankowie przedszkola mieli okazję zapoznać się z grami i zabawami plebejskimi, kolekcją broni, obyczajami i kulturą, uzbrojeniem oraz narzędziami tortur.


Czytaj więcej

Wycieczka do Warszawy

28 listopada 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół w Dzierzbach wspólnie z uczniami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Czekanowa pojechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym przystankiem był Teatr Guliwer. Następnie po obiedzie w restauracji udaliśmy się do PGE Narodowy. Tam uczniowie i wychowankowie przedszkola przenieśli się do Wielkiej Fabryki Elfów gdzie uczestniczyły w zajęciach warsztatowych. Na koniec każdy miał okazję spotkać się z Mikołajem. Wszyscy w radosnych nastrojach wróciliśmy do domu.
Składamy serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Jabłonna Lacka Panu Wiesławowi Michalczukowi, który po raz kolejny wcielił się w rolę św. Mikołaja i zasponsorował przejazd dzieci autokarem.


Czytaj więcej
Czytaj więcej

Andrzejki

25 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej odbyła się zabawa andrzejkowa. Jej organizatorami były Panie: Katarzyna Piątkowska i Agnieszka Jaszczuk. Cały ten czas był pełen atrakcji oraz przebiegał w radosnej atmosferze. Największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne andrzejkowe wróżby, oczywiście traktowane "z przymrużeniem oka". Uczniowie mieli okazję pobawić się przy rytmach muzyki dyskotekowej oraz wziąć udział w wielu przygotowanych konkursach m.in. wyboru najciekawszego przebraniu, tańcu w parach czy wybraniu najbardziej roztańczonej klasy. Mieliśmy zaszczyt gościć na naszej imprezie andrzejkowej uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Czekanowa.


Czytaj więcej

Zajęcia muzyczne

22 listopada 2019 r. w Zespole Szkół w Dzierzbach odbyły się zajęcia muzyczne. Tematem przewodnim było gasło "Wyloguj się".


Czytaj więcej

Konkurs recytatorski im. F. Kobryńczuka w Ceranowie

21 listopada 2019 r. Joanna Polak z Samorządowego Przedszkola wraz z Leną Stankiewicz z kl. III i Oliwią Rytel z kl. VI Szkoły Podstawowej wzięły udział w konkursie recytatorskim im. F. Kobryńczuka, który odbył się w Szkole Podstawowej w Ceranowie.


Czytaj więcej

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

Ruszyła akcja „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy na drogach dochodzi do większej liczny wypadków. Samorząd Mazowsza od kilku lat prowadzi akcje promujące bezpieczne poruszanie się po drodze. Korzystają i dzieci, i dorośli. W ramach akcji naszą szkołę 15 listopada 2019 r. odwiedził Pan Marcin Zalewski, który w imieniu pana marszałka Adama Struzika wręczył dzieciom elementy odblaskowe.


Czytaj więcej

Konkurs recytatorski im. K. I. Gałczyńskiego

13 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłonnie Lackiej odbył się konkurs recytatorski im. K. I. Gałczyńskiego na etapie gminnym. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się Lena Stankiewicz z kl. III.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu na szczeblu powiatowym

Czytaj więcej

Eliminacje do konkursu recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego

12 listopada 2019 r. odbyły się eliminacje szkolne do konkursu recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego.

Do etapu gminnego zakwalifikowały się następujące osoby: Stanisław Hodun kl. II, Lena Stankiewicz kl. III, Julia Pietranik kl. VI i Oliwia Rytel kl. VI.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki na dalszym etapie.


Czytaj więcej

Noc poetów

8 listopada 2019 r. odbyła się XXVII Noc poetów, w której udział wzięły uczennice klasy VI. W konkursie Jednego wiersza drugie miejsce zajęła Oliwia Rytel wierszem pt. „Samotność”, Julia Pietranik zdobyła wyróżnienie wierszem pt. „Jesień”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Czytaj więcej

Święto Niepodległości

8 listopada 2019 r. uczniowie i wychowankowie przedszkola wspólnie z 4 mln uczniów z całego kraju o godz. 11.11 odśpiewali hymn „Mazurek Dąbrowskiego” tym samym włączając się w akcję „Do hymnu”. Następnie uczniowie klasy VII: Dominika Karczewska, Kinga Maliszewska i Kacper Milik przedstawili w postaci prezentacji multimedialnej historię Polski i Polaków zmierzających ku niepodległości. Klasa I przygotowała wiersz dotyczący symboli narodowych. Nie zabrakło wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych tj. „Piechota” czy „Płynie Wisła, płynie”. Nad całością czuwały Panie: Agnieszka Jaszczuk i Elżbieta Bielska.


Czytaj więcej