Aktualności

Dzień Babci i Dziadka

Jak co roku, 22 stycznia uczniowie i wychowankowie przedszkola zaprosili swoje Babcie i swoich Dziadków na spotkanie z okazji ich święta. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z miłością, ciepłem, dobrem i pomocą. To osoby, które w każdej sytuacji wspierają nas dobrą radą. Wychowankowie przedszkola oraz uczniowie klas I - VII zaprezentowali piękne piosenki i wiersze. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek do nich. Licznie przybyli goście ze wzruszeniem przypatrywali się występom dzieci nagradzając ich gromkimi brawami. Na koniec występu dzieci wręczyły swoim dziadkom skromne upominki. Nie zabrakło uścisków i całusów. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy długich lat życia w zdrowiu, szczęściu i radości.
Nad przebiegiem święta czuwały panie: Elżbieta Bielska, Sylwia Szustak, Anna Kobus i Anna Kozłowska. Podziękowania kierujemy również do rodziców dzieci przedszkolnych, którzy pomogli w organizacji uroczystości.


Czytaj więcej

"List do Taty"

13 stycznia 2020 r. zostały ogłoszone wyniki etapu okręgowego konkursu "List do taty" organizowanego przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP, senatorów, którzy zadeklarowali przeprowadzenie konkursu oraz zespół Tato.Net Fundacji im. Cyryla i Metodego. Przedmiotem konkursu była praca pisemna na temat: "Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata?". Pan senator Waldemar Kraska przyznał nagrody za I, II, i III miejsce oraz wyróżnienia. Jedną z osób wyróżnionych została uczennica klasy VI Julia Pietranik. Pamiątkowe dyplomy i słodki upominek za udział w konkursie otrzymały: Oliwia Rytel i Anna Wyszomirska. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Czytaj więcej

Wigilia w ZS w Dzierzbach

20 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Osoba prowadząca Zespół Szkół w Dzierzbach Pani Teresa Frączak serdecznie wszystkich przywitała i złożyła życzenia bożonarodzeniowe. Następnie obejrzeliśmy jasełka wykonane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem Pani Elżbiety Bielskiej. Uczniowie klas II i III zagrali na fletach kolędę „Lulajże Jezuniu”. Po jasełkach podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie wszystkiego najlepszego i śpiewaliśmy kolędy.


Czytaj więcej

Strażak w szkole

12 grudnia 2019 r. naszą szkołę odwiedził mł. bryg. Marcin Tomczuk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. W ramach akcji na temat bezpieczeństwa opowiedział dzieciom w jaki sposób można kształtować nawyki i postawy sprzyjające bezpiecznemu zachowaniu się podczas ferii świątecznych i zimowych, i w jaki sposób korzystać z materiałów pirotechnicznych.
Bardzo dziękujemy Panu Marcinowi za spotkanie i życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.


Czytaj więcej

Grupa Artystyczna Rekonstrukto

11 grudnia 2019 r. naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna Rekonstrukto, która przedstawiła pokaz historyczny pt. "Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka". Uczniowie i wychowankowie przedszkola mieli okazję zapoznać się z grami i zabawami plebejskimi, kolekcją broni, obyczajami i kulturą, uzbrojeniem oraz narzędziami tortur.


Czytaj więcej

Wycieczka do Warszawy

28 listopada 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół w Dzierzbach wspólnie z uczniami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Czekanowa pojechali na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym przystankiem był Teatr Guliwer. Następnie po obiedzie w restauracji udaliśmy się do PGE Narodowy. Tam uczniowie i wychowankowie przedszkola przenieśli się do Wielkiej Fabryki Elfów gdzie uczestniczyły w zajęciach warsztatowych. Na koniec każdy miał okazję spotkać się z Mikołajem. Wszyscy w radosnych nastrojach wróciliśmy do domu.
Składamy serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Jabłonna Lacka Panu Wiesławowi Michalczukowi, który po raz kolejny wcielił się w rolę św. Mikołaja i zasponsorował przejazd dzieci autokarem.


Czytaj więcej
Czytaj więcej

Andrzejki

25 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej odbyła się zabawa andrzejkowa. Jej organizatorami były Panie: Katarzyna Piątkowska i Agnieszka Jaszczuk. Cały ten czas był pełen atrakcji oraz przebiegał w radosnej atmosferze. Największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne andrzejkowe wróżby, oczywiście traktowane "z przymrużeniem oka". Uczniowie mieli okazję pobawić się przy rytmach muzyki dyskotekowej oraz wziąć udział w wielu przygotowanych konkursach m.in. wyboru najciekawszego przebraniu, tańcu w parach czy wybraniu najbardziej roztańczonej klasy. Mieliśmy zaszczyt gościć na naszej imprezie andrzejkowej uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Czekanowa.


Czytaj więcej

Zajęcia muzyczne

22 listopada 2019 r. w Zespole Szkół w Dzierzbach odbyły się zajęcia muzyczne. Tematem przewodnim było gasło "Wyloguj się".


Czytaj więcej

Konkurs recytatorski im. F. Kobryńczuka w Ceranowie

21 listopada 2019 r. Joanna Polak z Samorządowego Przedszkola wraz z Leną Stankiewicz z kl. III i Oliwią Rytel z kl. VI Szkoły Podstawowej wzięły udział w konkursie recytatorskim im. F. Kobryńczuka, który odbył się w Szkole Podstawowej w Ceranowie.


Czytaj więcej

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

Ruszyła akcja „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy na drogach dochodzi do większej liczny wypadków. Samorząd Mazowsza od kilku lat prowadzi akcje promujące bezpieczne poruszanie się po drodze. Korzystają i dzieci, i dorośli. W ramach akcji naszą szkołę 15 listopada 2019 r. odwiedził Pan Marcin Zalewski, który w imieniu pana marszałka Adama Struzika wręczył dzieciom elementy odblaskowe.


Czytaj więcej

Konkurs recytatorski im. K. I. Gałczyńskiego

13 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jabłonnie Lackiej odbył się konkurs recytatorski im. K. I. Gałczyńskiego na etapie gminnym. Do etapu powiatowego zakwalifikowała się Lena Stankiewicz z kl. III.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu na szczeblu powiatowym

Czytaj więcej

Eliminacje do konkursu recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego

12 listopada 2019 r. odbyły się eliminacje szkolne do konkursu recytatorskiego im. K. I. Gałczyńskiego.

Do etapu gminnego zakwalifikowały się następujące osoby: Stanisław Hodun kl. II, Lena Stankiewicz kl. III, Julia Pietranik kl. VI i Oliwia Rytel kl. VI.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki na dalszym etapie.


Czytaj więcej

Noc poetów

8 listopada 2019 r. odbyła się XXVII Noc poetów, w której udział wzięły uczennice klasy VI. W konkursie Jednego wiersza drugie miejsce zajęła Oliwia Rytel wierszem pt. „Samotność”, Julia Pietranik zdobyła wyróżnienie wierszem pt. „Jesień”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Czytaj więcej

Święto Niepodległości

8 listopada 2019 r. uczniowie i wychowankowie przedszkola wspólnie z 4 mln uczniów z całego kraju o godz. 11.11 odśpiewali hymn „Mazurek Dąbrowskiego” tym samym włączając się w akcję „Do hymnu”. Następnie uczniowie klasy VII: Dominika Karczewska, Kinga Maliszewska i Kacper Milik przedstawili w postaci prezentacji multimedialnej historię Polski i Polaków zmierzających ku niepodległości. Klasa I przygotowała wiersz dotyczący symboli narodowych. Nie zabrakło wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych tj. „Piechota” czy „Płynie Wisła, płynie”. Nad całością czuwały Panie: Agnieszka Jaszczuk i Elżbieta Bielska.


Czytaj więcej

Pasowanie na ucznia i czytelnika

22 października 2019 r. w Zespole Szkół w Dzierzbach odbyło się Pasowanie na ucznia i czytelnika naszych pierwszoklasistów. Na uroczystości pojawili się zaproszeni goście: Pani Dyrektor Barbara Mrozowska, osoba prowadząca Zespół Szkół w Dzierzbach Pani Teresa Frączak, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Urszula Maliszewska, nauczyciele, rodzice klasy I i II, uczniowie szkoły i wychowankowie przedszkola.

Zanim pierwszoklasiści zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły mieli do wypełnienia kilka trudnych zadań, które zleciła im Dobra Wróżka aby zdjąć klątwę „żółtodziobów” rzuconą przez Złą Czarownicę. Wszystkie zadania wykonali wręcz śpiewająco. Zdobyli m.in. klucz wiolinowy, pracowitą pszczółkę, serce i mądrą sowę. Gdy klątwa utraciła swoją moc pierwszoklasiści mogli przystąpić do ślubowania. Po słowach przysięgi nastąpiło uroczyste pasowanie udzielone przez Panią Dyrektor Barbarę Mrozowską, która wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. Klasa II przygotowała drobne upominki a rodzice słodki upominek w postaci pysznego tortu.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Elżbiecie Bielskiej za przygotowanie dzieci do tego ważnego dla nich dnia.


Czytaj więcej

Pożegnanie pani Genowefy Kobylińskiej

22 października pożegnaliśmy pracownika obsługowego naszej placówki panią Genowefę Kobylińską. Nie obyło się bez łez wzruszenia i podziękowań, które w imieniu wszystkich złożyła osoba prowadząca Zespół Szkół w Dzierzbach i Dyrektor Pani Barbara Mrozowska.
Życzymy pani Genowefie samych sukcesów w nowej placówce.


Czytaj więcej

Akcje charytatywne

W nowym roku szkolnym 2019/2020 uczniowie Zespołu Szkół w Dzierzbach po raz kolejny aktywnie włączają się w akcje charytatywne m.in.:
- sprzedaż zniczy Caritas
- zbieranie plastikowych nakrętek.

Składamy serdeczne podziękowania Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży za ufundowane nagrody.


Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek, tj. 14 października 2019 roku w naszej szkole świętowaliśmy DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ.
Niektórzy dopytują się: od kiedy i dlaczego obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej? Odpowiadamy. W ten sposób świętujemy kolejne rocznice ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego. KEN powołał do życia Sejm Rozbiorowy.
Dzień Nauczyciela powołano na mocy ustawy "Karta praw i obowiązków nauczyciela" 27 kwietnia 1972 roku. Dziesięć lat później, w kolejnej ustawie ("Karta nauczyciela"), nazwa została zmieniona na Dzień Edukacji Narodowej. Datę 14 października uznano za święto wszystkich pracowników oświaty. Do dziś używa się zamiennie obu nazw - Dzień Nauczyciela i Dzień Edukacji Narodowej.

     Przedstawienie przygotowali uczniowie szkoły pod kierunkiem pani Sylwii Szustak. Młodzi artyści pieśnią i słowem w humorystyczny sposób uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

Na zakończenie akademii głos zabrała p. Dyrektor Barbara Mrozowska, która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców Pani Urszula Maliszewska. W imieniu wszystkich rodziców złożyła życzenia oraz wręczyła drobne, słodkie upominki pracownikom szkoły.


Czytaj więcej

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klasy III, IV, V, VI i VII mieli okazję wykazać się jej znajomością w przeprowadzonym turnieju. Zwycięzcami i jednocześnie ekspertami od tabliczki mnożenia zostali: Lena Stankiewicz z kl. III, Hubert Wyszomirski z kl. V, Anna Wyszomirska z kl. VI i Dominika Karczewska z kl. VII. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie turnieju paniom: Katarzynie Piątkowskiej i Elżbiecie Mastalerczuk.


Czytaj więcej