Przedszkole

Urodziny Ali, Dawida, Aleksandra i Maji

W Samorządowym Przedszkolu w Dzierzbach co roku obchodzimy urodziny dzieci. Urodziny są szczególne, gdyż uczestniczą w nich wszystkie koleżanki i koledzy z grupy.
Ten dzień jest wyjątkowy dla jubilata, który otrzymuje od rówieśników mnóstwo serdecznych życzeń i najpiękniejsze STO LAT, a także upominek w postaci kolorowych laurek.
3 stycznia swoje piąte urodziny w przedszkolu obchodziła Alicja Gałaguz, 7 stycznia szóste urodziny Dawid Szustak, 10 stycznia szóste urodziny Aleksander Prokopczuk a trzecie Maja Pietranik. Wszystkie dzieci radośnie odśpiewały jubilatom STO LAT i życzyły wszystkiego najlepszego.


Czytaj więcej

Mikołajki w ZS w Dzierzbach

Święty Mikołaj 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał do ZS w Dzierzbach. Uczniowie i wychowankowie przedszkola z niecierpliwością nasłuchiwali dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka. W godzinach porannych przybył do nas Mikołaj z biura Jkn. Wszyscy dostali od naszego gościa słodki upominek.
Po południu wychowanków przedszkola odwiedził drugi Mikołaj. Dzieci z błyskiem w oku spoglądały na Mikołaja, który przeprowadził z nimi rozmowę na temat bycia grzecznym. Mikołaj rozdał każdemu z przedszkolaków nowe zabawki oraz pozostawił słodki upominek. Dzieci w podziękowaniu Świętemu Mikołajowi zaśpiewały piosenkę. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.
Podziękowania od pracowników, nauczycieli, uczniów i wychowanków przedszkola otrzymują: Krzysztof i Justyna Niemirka - biuro Jkn, Krzysztof Pałka i Malwina Ratyńska-Pałka - firma handlowo-usługowa "Malina" oraz Panie: Sylwia Załęska, Monika Karczmarczyk i Dorota Prokopczuk.


Czytaj więcej

Konkurs recytatorski "Piękna nasza Polska"

W dn. 27.11.2019 r. dzieci z Samorządowego Przedszkola w Dzierzbach w składzie: Iga Szustak, Aleksander Prokopczuk i Olga Maliszewska wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Piękna nasza Polska" w Jabłonnie Lackiej. Przedszkolaki pięknie zaprezentowały wiersze o tematyce patriotycznej. Dzieci wróciły z dyplomami i nagrodami do przedszkola.


Czytaj więcej

Święto Pluszowego Misia

We wtorek 26 listopada 2019 roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu. Po śniadaniu  rozpoczęła się wesoła zabawa. Na początek dzieci poznały historię powstania pluszowego misia i zaprezentowały swoich przyjaciół kolegom z grupy. Zabawę rozpoczęliśmy od magicznego powitania. Były także tańce z maskotkami, konkursy,  piosenki , zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi”. W przerwie zabaw dzieci poznały smak, a także wartości odżywcze miodu w ramach promowania postaw i zachowań prozdrowotnych. Na koniec dzieci wysłuchały opowiadania o Misiu Łakomczuszku.
Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem każdemu dziecku słodkiego upominku. Składamy serdeczne podziękowania Paniom: Annie Kobus i Annie Kozłowskiej za przygotowanie tego wspaniałego dnia.

 


Czytaj więcej

Andrzejki w przedszkolu

25 listopada 2019 r. w Samorządowym Przedszkolu w Dzierzbach odbyła się zabawa andrzejkowa. Właśnie w tym dniu dzieci miały okazję przenieść się w magiczny świat, uczestnicząc w andrzejkowych wróżbach. Mogły przebrać się za kogo chciały i dowiedzieć się kim zostaną w przyszłości. Układając swoje buty, przedszkolaki sprawdziły kto z nich pierwszy wyjdzie za mąż, albo się ożeni. Każdy uczestnik naszej zabawy miał również możliwość uczestnictwa w tradycyjnym laniu wosku. Na zakończenie przedszkolaki wzięły udział we wspólnej zabawie tanecznej. Radości i śmiechu nie było końca. Serdecznie dziękujemy Paniom: Annie Kobus i Annie Kozłowskiej za zorganizowanie i przeprowadzenie zabawy andrzejkowej.


Czytaj więcej

Urodziny Igi

W Samorządowym Przedszkolu w Dzierzbach co roku obchodzimy urodziny dzieci. Rodzice jubilatów przygotowują dla dzieci słodkie niespodzianki. Urodziny są szczególne, gdyż uczestniczą w nich wszystkie koleżanki i koledzy z grupy.

Ten dzień jest wyjątkowy dla jubilata, który otrzymuje od rówieśników mnóstwo serdecznych życzeń i najpiękniejsze STO LAT, a także upominek w postaci kolorowych laurek.

12 listopada pierwsze w tym roku szkolnym swoje czwarte urodziny obchodziła Iga Szustak. Wszystkie dzieci radośnie odśpiewały jubilatce STO LAT i życzyły wszystkiego najlepszego.


Czytaj więcej

Konkurs recytatorski w przedszkolu

06 listopada 2019 roku dzieci z Samorządowego Przedszkola w Dzierzbach brały udział w konkursie recytatorkom „Piękna Nasza Polska” na etapie przedszkolnym. Udział w konkursie brało 15 dzieci, które wystąpiły w trzech kategoriach wiekowych: dzieci 3-4 letnich, dzieci 5- letnich i dzieci 6-letnich. Wykonawców oceniało jury w składzie: Pani Dyrektor Barbara Mrozowska, Pani Anna Kozłowska i Pani Anna Kobus. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż dzieci bardzo się starały i pięknie recytowały przygotowane wiersze o tematyce patriotycznej.

Ostatecznie laureatami konkursu zostali:

-        w kategorii dzieci 3-4 letnich- Iga Szustak,

-        w kategorii dzieci 5- letnich- Aleksander Prokopczuk,

-        w kategorii dzieci 6- letnich- Olga Maliszewska.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, a laureaci pojadą reprezentować nasze przedszkole na konkursie w Jabłonnie Lackiej- etap gminny.  Po części konkursowej przyszła pora na wspólną zabawę.


Czytaj więcej

Święto dyni i marchewki

Dnia 30.10.2019 r. pod hasłem: „SAMO ZDROWIE” w naszym przedszkolu odbył się „DZIEŃ DYNI I MARCHEWKI”. W czasie zajęć i zabawy dzieci utrwalały wiedzę związaną ze spożywaniem warzyw jako źródła witamin i składników odżywczych potrzebnych dla zdrowia. Radosny śpiew, „pomarańczowe” tańce i pląsy odbywały się przy muzyce. Dzieci  rozwiązywały zagadki o warzywach. W międzyczasie przedszkolaki wykonały prace plastyczną przedstawiającą marchewki i dynie. Umiejętności edukacyjne i plastyczne przedszkolaków były podziwiane przez Panią Dyrektor Barbarę Mrozowską. Dzieci  chętnie chrupały pestki dyni i całe marchewki. Pragnienie gasił sok marchewkowo – owocowy.  Po podsumowaniu zajęć i radosnej zabawie wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek.

 Za współpracę dziękujemy rodzicom: Pani Sylwii Załęskiej i Dorocie Prokopczuk, które zakupiły słodycze dla dzieci. Nad przebiegiem imprezy czuwały Panie: Anna Kobus i Anna Kozłowska.


Czytaj więcej

Dzień Chłopaka

30 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Ola Maliszewska przygotowała dla „naszych mężczyzn” słodki upominek by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi.


Czytaj więcej

Spacer do stadniny

Po pierwsze- była wyjątkowo piękna pogoda, po drugie- nikt nie planował takiej wycieczki, a po trzecie- była to miła niespodzianka. Na godzinny spacer po okolicy wybraliśmy się z przedszkolakami w poszukiwaniu oznak jesieni. Jednak gdy zobaczyliśmy w oddali spacerujące konie postanowiliśmy je odwiedzić i tak skierowaliśmy się do Stowarzyszenia Jeździeckiego Stajnia Skrawek Nieba znajdującego się w okolicy przedszkola. Dzieci mogły przywitać się z końmi i nawet je pogłaskać. Pani Aneta Wielgus zaprosiła nas na dłuży pobyt w Stajni, z którego na pewno skorzystamy. Była to bardzo miła niespodzianka dla naszych przedszkolaków.


Czytaj więcej
Czytaj więcej

Konkurs matematyczny

13 czerwca 2019 r. przedszkolaki z najstarszej grupy pojechały do Przedszkola w Czekanowie na konkurs matematyczny pt. „Mały Pitagoras”. W konkursie wzięły udział drużyny z 4 przedszkoli z terenu gminy Jabłonna Lacka. Reprezentowali nas Julia Przewoźniczuk, Weronika Pietranik i Olga Maliszewska. Dziewczyny świetnie się spisały podczas konkurencji matematycznych. Zadania były bardzo ciekawe i wymagające szybkiego i sprawnego liczenia w zakresie 10. Musieli wykazać się również znajomością położenia przedmiotów w przestrzeni oraz logicznego myślenia. Na zakończenie mogli popracować i pobawić się z tablicą interaktywną, która przyniosła im najwięcej radości. Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział we wspólnej zabawie.


Czytaj więcej

Olimpiada sportowa


11 czerwca 2019 r. reprezentanci naszego przedszkola, czyli: Julia Przewoźniczuk, Bartosz Karczmarczyk, Dawid Jurczak i Ola Maliszewska wzięli udział w Olimpiadzie Sportowej organizowanej przez Samorządowe Przedszkole w Jabłonnie Lackiej. W konkursie wzięły udział 4 drużyny przedszkolaków tj.: Bujały, Czekanów, Dzierzby i Jabłonna Lacka. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach sportowych, w których musieli wykazać się dużą sprawnością fizyczną, koncentracją, celnością i zgraniem drużyny. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki sportowca.


Czytaj więcej

„Bal maskowy”

W naszym przedszkolu panie zorganizowały „Bal maskowy”. Wszystkie dzieci wykonały kolorowe maski, a wychowawczyni przyczepiła gumki, dzięki którym mogły same trzymać się na głowach. Najlepsza zabawa odbyła się przy współczesnej muzyce disco polo. Dzieci niektóre piosenki znają na pamięć i bardzo dobrze je śpiewają. Przedszkolaki poznały różne gatunki muzyczne tj.: pop, rock, hip – hop, blues, muzyka country i elektroniczna, reggae oraz wiele innych. Tańczyły również przy polskiej muzyce z dawnych lat. Nie zabrakło, także takich utworów jak: „ Kaczuszki”, „Macarena”, „Chocolate”, „Taniec pingwina”. Nasze dzieci lubią tańczyć do pokazywanych przez nauczyciela układów tanecznych i bardzo dobrze odwzorowują je, nawet te najmłodsze. To był świetny pomysł, który wszystkim bardzo się spodobał. W przyszłości będziemy częściej organizować tego typu zabawy.


Czytaj więcej

Doświadczenie „wybuch wulkanu”

28 lutego przedszkolaki wykonały doświadczenie, które miało pokazać im w jaki sposób wybucha wulkan. Wszystkie dzieci otrzymały kawałki plasteliny, aby okleić słoik przyklejony do tacy. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem podjęły się tego zadania i w mgnieniu oka okleiły nasz wulkan. Ostrożnie wlały do słoika ocet zabarwiony na czerwono. Pani powoli wsypała sodę oczyszczoną do naszego roztworu. Na efekt nie trzeba było długo czekać, ponieważ pierwszy kontakt sody z octem wywołał reakcję pienienia się. Substancja zaczęła wypływać do góry słoika, a później na tacę. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem. To były ciekawe i efektowne zajęcia.


Czytaj więcej

Dzień Pluszowego Misia

25.11.18 Dzień Pluszowego Misia w Samorządowym Przedszkolu

W Samorządowym Przedszkolu w Dzierzbach obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci przyniosły z domu ulubione pluszowe misie i razem z nimi wysłuchały krótkiej historii powstania pluszowego misia. Dzieci zaprezentowały swoje misie, po czym przystąpiły do wesołej zabawy i wspólnych tańców. Aby nabrać siły niedźwiadki musiały skosztować „małego co nie co”, a więc pysznego miodku. Każdy przedszkolak pokolorował portret pluszowego misia i otrzymał pieczątkę w kształcie misia. Na zakończenie dzieci poznały przygody różnych misiów występujących w wybranych książkach i bajkach.


Czytaj więcej

Gminny Konkurs Recytatorski

Dnia 28 listopada 2018 r. w Przedszkolu Samorządowym w Jabłonnie Lackiej, już po raz XIV odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Poezja bliższa dziecku” dla dzieci przedszkolnych. W tym roku tematem konkursu była poezja Juliana Tuwima.
Dzieci recytowały wybrany wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a czasami nawet uzasadnionym strojem. Poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki. W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, dzieci bawiły się przy muzyce. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe oraz pamiątkowy dyplom i puzzle dla przedszkola.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Maliszewskiej i Panu Adamowi Kożuchowskiemu za dowóz dzieci na konkurs.


Czytaj więcej

Konkurs recytatorski

Dnia 23 listopada 2018r. w Samorządowym Przedszkolu w Dzierzbach odbył się Konkurs Recytatorski – etap przedszkolny pt. „Poezja bliższa dziecku” dla dzieci przedszkolnych. W tym roku tematem konkursu była poezja Juliana Tuwima. W konkursie wyłoniliśmy z każdej grupy wiekowej po jednej osobie, która będzie reprezentowała nasze przedszkole na gminnym konkursie, a były to:
 Zuzanna Kożuchowska– grupa 6- latków wiersz „Spóźniony słowik”
 Olga Maliszewska– grupa 5- latków wiersz „Bambo”
 Aleksander Prokopczuk– grupa 4- latków wiersz „Dwa Michały”
 Alicja Gałaguz– grupa 3- latków wiersz „Kotek”.

Eliminacje przedszkolne pomogła przeprowadzić Pani Barbara Mrozowska – dyrektor Zespołu Szkół w Dzierzbach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.


Czytaj więcej

ŚWIĘTO DYNI I MARCHEWKI

W środę 31.10.2018 r. przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Dzierzbach ubrały się na pomarańczowo, aby uczcić dzień poświęcony dyni i marchewce. Każdy przyniósł ze sobą marchew, a niektórzy nawet dynie, z których stworzyliśmy wystawę warzywną. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzą te warzywa, jakie są ich odmiany, jakie mają walory smakowe oraz co można z nich zrobić. Wszyscy wykonali kukiełki z przyniesionych marchewek i zaśpiewali piosenkę pt. „Na marchewki urodziny” oraz tradycyjne „Sto lat”. Z największej dyni wydrążyliśmy pestki, a później wykonaliśmy lampion, w którym zapaliliśmy świeczkę i w całym przedszkolu rozniósł się specyficzny zapach. Na zakończenie dnia przygotowaliśmy zdrowy podwieczorek składający się z potraw z dyni i marchewki. Przedszkolaki miały okazję posmakować placuszków z dyni, ciasta marchewkowego oraz soku z marchewki. Ulepiły własne dynię z chrupków kukurydzianych i zrobiły ludziki z bananów, po czym wszystko zjadły ze smakiem. Dzień zaliczamy do bardzo udanych, dzieci były szczęśliwe i uśmiechnięte od ucha do ucha:)


Czytaj więcej

Z wizytą u zwierząt

Przedszkolaki wybrały się na spacer, podczas którego miały okazję oglądać różne zwierzęta hodowlane. Pomimo długiej drogi dla niektórych z nich to i tak wszyscy byli bardzo zadowoleni i urzeczeni pięknem tych stworzeń. Podczas drogi mogły podziwiać śliczną przyrodę jaką nam stwarza tegoroczna „złota polska jesień”.
Dzieci ze spacerów przyniosły różne dary jesieni, z których stworzyły przeróżne kompozycje.


Czytaj więcej