Walentynki

14 luty to wyjątkowy dzień dla wielu osób. Jest to czas wyznawania zarówno miłości, sympatii jak i przyjaźni. Patronem zakochanych jest św. Walenty, który udzielał potajemnie ślubów zakochanym i prawdopodobnie poniósł za to karę śmierci. Stałym niemalże elementem święta zakochanych jest wzajemne wręczanie sobie walentynkowych, ozdobnych karteczek (najczęściej jest to czerwone serce opatrzone wierszykiem).
Uczniowie Zespołu Szkół w Dzierzbach także pamiętali o dniu zakochanych. Z tej okazji, jak co roku, Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową. Od 11 lutego przygotowana i pięknie ozdobiona skrzynka czekała na kartki. Każdy z uczniów naszej szkoły przez cały tydzień mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. 14 lutego kartki zostały doręczone do adresatów. Funkcje listonoszek pełniły: Dominika Karczewska i Kinga Maliszewska. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Najwięcej walentynek trafiło do najmłodszych klas. Prócz uczniów kartkami obdarowani zostali także nasi nauczyciele.