Akcja sadzenie lasu

16 maja br. uczniowie klasy IV i VI wraz z nauczycielami Panią Grażyną Kobylińską i Barbarą Mrozowską sadzili las na Daszku. Tradycja zalesiania sięga czasów naszych prababć i babć. To im zawdzięczamy piękne urokliwe lasy iglaste z przeważającą ilością sosen i świerków, a także lasy liściaste z olchami, brzozami, osikami i okazałymi dębami.

Wszyscy z sentymentem wspominają te przedsięwzięcia.

Dzieci do lasu dotarły, jak dawniej, na wozie, co prawda nie zaprzężonym w konie, ale traktorem.  Pan Dariusz Kobyliński udzielił wszystkim istruktażu, jak należy sadzić prawidłowo sadzonki świerków. Uczniowie w mig przystąpili do pracy.
Po półtorej godziny wysadzili 264 drzewka. A potem czekała na nich atrakcja, a mianowicie ognisko z pieczeniem kiełbasek zorganizowane przez sołtysa wsi Dzierzby Włościańskie Pana Grzegorza Gawrysiuka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wspomnień starszych dotyczących sadzenia lasu przez uczniów naszej placówki. Tradycyjna oranżada i batonik” Grześki” wszystkim poprawiły humory. Dzieci wzbogacone o nowe doświadczenia i wiedzę przyrodniczą wróciły bezpiecznie do szkoły. Czekają z niecierpliwością na kolejne akcje.